Mnfr Part #PPF4800305
ModelNANO 800
TypeLine-interactive
Capacity800 VA / 480W
Dimensions228 x 82.5 x 207 mm
Warranty24 months, 12 months battery
InterfaceOutlet Sockets:2 x Schuko
InterfaceManagement / Optional USB / RS-232 Port:No.
DisplayIndicators / Ac Mode:Green lighting
DisplayIndicators / Battery Mode:Green flashing every 10 seconds
DisplayIndicators / Fault:Red lighting.
AlarmsAlarm / Battery Mode:Sounding every 10 seconds
AlarmsAlarm / Low Battery:Sounding every second (Batt. Mode)
AlarmsAlarm / Overload:No
AlarmsAlarm / Battery Replacement Alarm:Но
AlarmsAlarm / Fault:Continuously sounding,
BatteryTypical Recharge Time:8 hours recover to 90% capacity.
BatteryBattery Type & Number:12 V / 9 AH x 1
BatteryBackup Time (One PC load@120W):15 min.
OutputOutput Frequency Range:50 Hz or 60 Hz ±1 Hz
OutputOutput Transfer Time (Typical):Typical 2-6 ms
OutputOutput Voltage:220V nominal
OutputOutput Waveform (Batt. Mode):Simulated Sine Wave.
EnvironmentOperating Environment / Humidity:0-90%
EnvironmentOverload Protection:Yes
EnvironmentDischarge Protection:Yes
EnvironmentOvercharge Protection:Yes
EnvironmentOperating Environment / Noise Level:No.
InputAvailable Factory Settings:110 / 120 VAC or 220 / 230 / 240 VAC
InputInput Voltage:180~270 VAC
InputInput Frequency:50Hz or 60Hz.
Тегло0.00кг
АтрибутСтойност
ТопологияЛинейно-интерактивен
Капацитет (VA)800 VA
Изходна мощност (W)480 W
Брой контакти (count)8
Тип контактиШуко
Форм факторTower
Време при половин товар (min)12 min
Изходна формаСимулирана синусоида
USB комуникацияДа
Мрежово управлениеНе
LCD дисплейНе
AVR стабилизацияДа
Hot-Swap батерииНе
Тегло0.00кг
FORTRON NANO 800 UPS – Надеждна защита за вашия компютър и офис
Ключови Предимства
Технически Спецификации
СпецификацияСтойност
ТопологияЛинейно-интерактивен
Капацитет (VA)800 VA
Изходна мощност (W)480 W