  • : CMK16GX4M1E3200C16
  • : RAM Памет
  • : 10 Години
Съгласен съм с Общите условия
Vengeance Low Profile heat spreaders have a reduced height of 1.03". They're designed for high-performance systems with extra-large CPU coolers, small form factor system builds, or any other space-constrained application where you need high-performance memory but standard Vengeance modules might not fit.
General
Capacity16 GB
Upgrade TypeGeneric
Memory
TypeDRAM memory module
TechnologyDDR4 SDRAM
Form FactorDIMM 288-pin
Speed3200 MHz (PC4-25600)
Latency TimingsCL16 (16-20-20-38)
Data Integrity CheckNon-ECC
Voltage1.35 V
RAM PerformanceSPD - 2133 MHz - 1.2 V - CL15 - 15-15-15-36 Tested - 3200 MHz - 1.35 V - CL16 - 16-20-20-38
Miscellaneous
Colour CategoryBlack
Manufacturer Warranty
Service & SupportLimited lifetime warranty
Данни, подадени от официалния вносител за България.
АтрибутСтойност
Capacity16 GB
Upgrade TypeGeneric
TypeDRAM memory module
TechnologyDDR4 SDRAM
Form FactorDIMM 288-pin
Speed3200 MHz (PC4-25600)
Data Integrity CheckNon-ECC
Voltage1.35 V
Colour CategoryBlack
Тегло0.07кг
АтрибутСтойност
Тип паметDDR4
Капацитет16
Честота (MHz)3200
Форм факторDIMM
Брой модули1
CAS латентност (CL)16
Напрежение (V)1.35
Поддръжка на ECCНе
РадиаторДа
RGB подсветкаНе
XMP/EXPO поддръжкаXMP 2.0
ЦвятЧерен
Тегло0.07кг
CORSAIR Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz Модул Памет
Ключови Предимства
  • Високоскоростна производителност — Честота 3200MHz с латентност CL16 осигурява отзивчива работа при игри и продуктивни задачи.
Технически Спецификации
СпецификацияСтойност
МаркаCORSAIR
СерияVengeance LPX
МоделCMK16GX4M1E3200C16
Капацитет16GB (1 x 16GB)
ТипDDR4
Скорост3200MHz
Латентност16-20-20-38
Напрежение1.35V